Kormoran-Przyszłość Włochy 0:5 (0:3)
Dodane przez zagloba dnia Października 19 2008 17:24:03

W meczu 13 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Kormoran przegrał z Przyszłością Włochy 0-5 (0-3). Lider był o klasę lepszy od naszego zespołu i wygrał jak najbardziej zasłużenie. Przewaga gości była widoczna szczególnie w 1 połowie, w której pozwalali nam na bardzo niewiele. Już w 2' wynik otworzył Michał Tarwacki, przy biernej postawie naszej defensywy. No i znów dał się odczuć brak wiary i zniechęcenie, co bezpośrednio przełożyło się na brak walki. Goście mieli sprzyjający wiatr i gra toczyła się głównie na naszej połowie. Kormoran rzadko atakował, a raczej starał się to robić, gdyż miał wielkie problemy z wyprowadzaniem akcji. Nie potrafiliśmy zagrać choćby kilku celnych podań. Praktycznie jedyna sytuacja jaką stworzyliśmy w tym okresie gry to rzut wolny z 18m wywalczony przez Marcina Pawlikowskiego, a wykonany przez Grześka Pawlikowskiego. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Następne bramki padały w 33' po strzale Tomasza Siennickiego i w 41' po strzale Jakuba Zapaśnika. Wynikiem 0-3 zakończyła się 1 połowa ...
W przerwie trener Figurski starał się tchnąć w zespół ducha walki i nie chodziło już nawet o wynik, a o to by poprawić obraz gry, aby grać piłką i przeprowadzić choć kilka groźnych akcji. Po części mu się to udało, Kormoran śmielej atakował i kilkakrotnie zagroził bramce gości. Dwukrotnie w dogodnej pozycji znalazł się Michał Malinowski, raz przestrzelił, raz obronił bramkarz gości.

Dwukrotnie za linią obrony przyjezdnych znalazł się z piłką Bartek Jankowski, jednak za każdym razem dał się dogonić obrońcom. W 64' grożnie strzelał Dawid Jakowski, jednak i tym razem dobrze broni bramkarz. Mimo usilnych starań, do końca meczu nie udało się zdobyć gola, goście natomiast trafili dwukrotnie. W 63' trafił rezerwowy Rafał Pluciński, a już w doliczonym czasie gry gola strzalem głową zdobył Artur Witkowski. Po stronie strat trzeba jeszcze dopisać żółtą kartkę Jacka Maślanego, to jego 4 kartka i za tydzień ma przymusowy odpoczynek.

Spotkanie prowadzili sędziowie z Ciechanowa: Paweł Wółkowski oraz Zdzisław Sadowski i Robert Powałka. Swe zadanie wykonali poprawnie.