GOL na wagę awansu !!!
Dodane przez Bodzo dnia Sierpnia 25 2011 20:02:05

SPARTAK MOSKWA - LEGIA WARSZAWA 2:3 (2:2)
bramki: Kiriłł Kombarow 10', Dmitrij Kombarow 27' (rz.k.) - Michał Kucharczyk 28', Maciej Rybus 43', Janusz Gol 90'
Pierwszy mecz 2:2 - awans Legia Warszawa - arbiter główny: Alon Yefet (Izrael), widzów: 19 000

Po 27 minutach rewanżowego spotkania w Moskwie, można już było myśleć o pakowaniu walizek i szybkim powrocie do domu z twarzą w dłoniach - takie myśli przebiegały przez głowy mocno zawiedzonych kibiców. Legia Warszawa w ostatnie rundzie eliminacji do Ligi Europy przegrywała bowiem już 0:2 w rewanżowym spotkaniu na Łużnikach.
Znamy jednak, nie od dziś, warszawską uporczywość i grę do końca, co już wielokrotnie owocowało uzyskiwaniem znakomitych wyników w końcówkach pojedynków.
Nie inaczej było i tym razem. Tuż po golu dającym prowadzenie Spartakowi, bardzo przytomnie pod bramką rywala zachował się Michał Kucharczyk, precyzyjnym uderzeniem strzelając kontaktowego gola. Nadzieje odżyły, odżyła również Legia. Wykorzystując znakomitą precyzję Macieja Rybusa. "legioniści" schodzili do szatni z wyrównanymi stratami bramkowymi. Gol w 43 minucie dał im bowiem wymarzone wyrównanie.

W drugiej odsłonie oba zespoły miały okazję do zmiany wyniki, jednak egzekutorzy mylili się w wielu przypadkach, a na tablicy wyników widniało 2:2 do niemal ostatnich sekund spotkania.
Kiedy minęła już 90 minuta i wszyscy liczyli, że nie obędzie się w tej konfrontacji bez dogrywki, a może i rzutów karnych, znakomity dośrodkowaniem wprost na głowę Janusza Gola popisał się Jakub Wawrzyniak.
Idealnie dograną piłkę pozostało Golowi zamienić na GOLA i tak też się stało! Piłka jeszcze po "koźle" otarła się o słupek, ale na szczęście uradowanych piłkarzy i kibiców Legii znalazła drogę do bramki.
Po emocjonującym pojedynku rewanżowy warszawska Legia wywalczyła awans do fazy grupowej Ligi Europy. Warto zaznaczyć, że zwycięstwo Legii jest pierwszym, historycznym zwycięstwem polskiego zespołu nad reprezentantami Rosji. Jak nietrudno się domyśleć, jest to zarazem pierwszy awans wywalczony przez polską drużynę w konfrontacjach z sąsiadami ze wschodu!