ZASADY ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWYCH W SEZONIE 2011/12
Dodane przez Bodzo dnia Czerwca 23 2011 08:59:10

Przedstawiamy zasady rozgrywania spotkań młodzieżowych w rozgrywkach MZPN w zbliżającym się sezonie 2011/12. Zespoły seniorskie występujące na poziomie ligi okręgowej, zgodnie z wymogami licencyjnymi muszą posiadać dwie młodzieżowe grupy wiekowe, natomiast kluby grające w Klasach "A" - jeden zespół młodzieżowy. Aby spełnić ten wymóg licencyjny należy w nowych rozgrywkach zgłaszać zespoły młodzieżowe zgodnie z poniższymi wytycznymi.

JUNIOR STARSZY - '93, '94 (U-19, U-18)

BOISKO: pełnowymiarowe, trawiaste, zalecane 105 x 68 (przepisy UEFA), posiadające aktualną licencję MZPN na daną klasę rozgrywkową
BRAMKI: wymiar 7,32 x 2,44 m
PIŁKI: piłka nr 5
KARY: czerwona kartka, żółta kartka
CZAS GRY: 2 x 45 minut, przerwa 15 minut
CZAS GRY ZAWODNIKÓW: zawodnik do lat 19 (senior, junior, trampkarz) może w tym samym terminie uczestniczyć w różnych  (nie więcej niż dwóch)zawodach swojego klubu w wymiarze czasu odpowiadającym jednym zawodom w klasie rozgrywkowej do której został zgłoszony. Zawodnik może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swojego klubu, w tym samym terminie, jeżeli w pierwszym spotkaniu grał nie więcej niż połowę czasu gry. Przepis ten nie dotyczy bramkarzy, którzy mogą rozegrać 2 pełne mecze oraz młodzików, żaków, orlików, jeśli pierwsze zawody rozegrali w meczu w którym obowiązywały zmiany hokejowe lub nie rozegrali więcej niż połowę zawodów w kategorii wiekowej w której nie obowiązują zmiany hokejowe.
LICZBA ZAWODNIKÓW: 11 + 7 zmian
DOKUMENTY MECZOWE: dokument tożsamości ze zdjęciem: karta chipowa, legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport oraz karta zdrowia indywidualna z aktualną zgodą lekarza (ważna na okres maksymalnie 6 miesięcy)
LIMIT WIEKOWY: zawodnicy urodzeni w roku adekwatnym do danej kategorii wiekowej oraz maksimum 3 lata młodsi

MŁODZIK - '99, '2000 (U-13, U-12)

BOISKO: Boisko o długości 57-75 m, szerokości 40-50 m, pole karne: linie wyznacza się w odległości 9 metrów od linii bramkowej i po 5 na zewnątrz - prostokąt o wymiarach 15 x 9
BRAMKI: wymiar 5 x 2 m
PIŁKI: piłka nr 4
KARY: czerwona kartka, kary czasowe 2 lub 5 minut
CZAS GRY: 2 x 30 minut, przerwa 15 minut
LICZBA ZAWODNIKÓW: 9 - zmiany hokejowe (18 zawodników w protokole)
OBUWIE: lanki

ORLIK - '2001, '2002 (U-11, U-10)

PIŁKI: piłka nr 4 lub piłka siatkowa
CZAS GRY: 4 x 15 minut, przerwa 5 minut po 1 i 3 kwarcie, zmiana połowy boiska po 2 kwarcie
LICZBA ZAWODNIKÓW: 7 - zmiany hokejowe (18 zawodników w protokole)
LIMIT WIEKOWY: zawodnicy urodzeni w roku adekwatnym do danej kategorii wiekowej oraz maksimum rok młodsi