HURAGAN I ZORZA NAJLEPSZE JESIENIĄ
Dodane przez Bodzo dnia Listopada 18 2007 17:38:00

Pierwsze minuty spotkania w Drobinie pozwoliły dokładnie odczuć, że jest to już ostatnia kolejka spotkań w tym roku i zawodnicy bardziej myślą o zimowym odpoczynku, niż o walce o ligowe punkty. Z biegiem czasu atmosfera zaczęła się rozgrzewać, a oba zespoły stworzyły kilka sytuacji. Pierwszy naprawdę  groźny strzał miał miejsce w 20 minucie spotkania, kiedy to po silnym uderzeniu Pawła Żala, bramkarz gospodarzy z trudem wybił piłkę. W 37' meczu po faulu bramkarza Huraganu, arbiter zdecydował się pokazać na "jedenastkę", którą pewnie na gola zamienił Telerzyński Patryk.

Drugą część Huragan rozpoczął od mocnego uderzenia, jednak kilka ciekawych akcji zakończyło się niepowodzeniem. Z biegiem czasu gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. W zespole Huraganu raziły przede wszystkim serie niecelnych podań. Sytuacja odwróciła się dopiero od momentu kiedy gospodarze otrzymali czerwoną kartkę, w efekcie czego, grali w osłabieniu. Gra Huraganu zaczęła się bardzo powoli układać, sytuacje były bardziej klarowne, jednak nadal nie było sposobu na pokonanie znakomicie dysponowanego bramkarza Skry Drobin. Dopiero w 73', ładna akcja i wzorowe podanie od Czarka Witkowskiego otworzyło Pawłowi Żalowi drogę do bramki. W pięć minut później było już 2:1 - Paweł Kowalczyk przyjął podanie w pole karne na klatkę piersiową i odwracając się w stronę bramki, uderzył z powietrza, piłkę zdążył jeszcze odbić bramkarz, jednak ta zataczając nad nim łuk z trudem dotoczyła się za linię bramkową obok rozpaczliwie interweniującego obrońcy.

Tak pozostało już do końca, mimo że jeszcze dwukrotnie "zagotowało" się w polu karnym Huraganu, a sytuacji 3 na 1 w 90' nie wykorzystali zawodnicy Huraganu. Teraz zimowa przerwa i czas na przemyślenia. Huragan wraz z Zorzą Szczawin przewodzi stawce, jednak runda rewanżowa nie będzie należała do łatwych. Ścisła czołówka to 3 zespoły, którym po piętach depczą kolejne trzy. Jedno jest pewne - Wiosną emocji nie zabraknie.