Stocznia zwycięska !!!
Dodane przez bramkarz dnia Czerwca 22 2009 21:48:53

Stoczniowiec Płock awansował do Ligi Okręgowej !!! Stało się to o co płocczanie walczyli przez cały sezon. W ostatniej kolejce "Stocznia" pokonała 5:1 Kasztelana Białe Błoto.
Przed ostatnią kolejką w walce o awans liczyły się 2 zespoły: Stoczniowiec oraz Wicher Cieszewo. To płocczanie byli w uprzywilejowanej pozycji. Przy równej liczbie punktów Stoczniowiec był na premiowanym awansem miejscu ze względu na lepszy bezpośredni pojedynek z Wichrem (zwycięstwo u siebie i remis na wyjeździe). Do pełni szczęścia w ostatniej kolejce brakowało zwycięstwa (przy ewentualnym zwycięstwie Wichru nad Huraganem Bodzanów).
Mecz zaczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. Początek wskazywał na to, że nie będzie to łatwy mecz i tak rzeczywiście było. Niby optyczną przewagę mieli gospodarze jednak nic z niej nie wynikało. A okazji do wykorzystania było kilka. Jednak nie udawało się trafić do bramki wydawałoby się w sytuacjach, w których pomylić się nie można było. A jednak.

Rozszerzona zawartość newsa

Goście mądrze się bronili kilkakrotnie groźnie kontratakując. Gdy wydawało się, że I połowa skończy się bezbramkowym remisem Damian Kotkiewicz wykończył akcję Kamila Bobyka i zdobywa prowadzenie dla gospodarzy. 1:0 !!! Kamień spadł z serca zawodnikom stoczni.
Po przerwie goście dalej walczyli, starali się. Jednak sił starczyło im jedynie na 60 minut meczu. Do tego po brutalnym wejściu jednego z nich musieli grać w dziesięciu. Po kilku minutach od czerwonej kartki dla gości płocczanie przeprowadzają decydującą o losach meczu akcję wykończoną przez Pawła Zandrowicza. 2:0 !!! Awans był już tuż tuż. Po tym ciosie goście już się nie podnieśli. W myślach płocczan zaświtała już na pewno myśl, że awansu już im nikt nie odbierze. Jednak grali do końca strzelając kolejne gole autorstwa: ponownie Pawła Zandrowicza, Jakuba Chyby oraz Marcina Stachowicza. Gol na otarcie łez w ostatniej minucie meczu dla gości nie mógł już nic zmienić. Po ostatnim gwizdku sędziego zaczęła się szalona radość.