Pewne zwycięstwo
Dodane przez bramkarz dnia Czerwca 03 2009 10:44:09

W najciekawiej zapowiadającym się meczu XXIII kolejki "A" Klasy Stoczniowiec Płock podejmował "Rycerzy Wiosny" - Huragan Bodzanów. Spotkanie zostało rozegrane na sztucznym boisku Wisły Płock o godzinie 18.30.

Licznie przybyła publiczność nie zdążyła dobrze zająć miejsc na trybunach, gdy Stoczniowiec objął prowadzenie. W 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego egzekwowanego przez Arkadiusza Raczkowskiego niefortunnie interweniował obrońca gości. Piłka odbija się od jego głowy i wpada do bramki. 1:0 !!! Euforia radości wśród gospodarzy. W około 15 minucie meczu jest już 2:0, gdy kapitan "stoczni" Piotr Olenderek pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Pawle Zandrowiczu. Pełna kontrola wydarzeń na boisku. Do przerwy wynik nie uległ zmianie choć zarówno jedni jak i drudzy mieli ku temu okazje.
Druga połowa meczu to próba odwrócenia losów meczu przez gości. Jednak dobrze zorganizowana obrona prowadzona przez duet stoperów: Dariusza Sutkowskiego i Arkadiusza Raczkowskiego nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł przyjezdnym przerywając akcje jak najdalej od własnego pola karnego.

Gospodarze nie pozwolili graczom z Huraganu na zbyt wiele pamiętając ciężki mecz rundy jesiennej w Bodzanowie i podwyższają rezultat meczu na 3:0. Kamil Bobyk wykorzystuje prostopadłe podanie od Bartosza Obojskiego , mijając bramkarza i strzelając do pustej bramki. Mecz rozstrzygnięty. Jednak emocji do końca meczu nie brakowało. Paweł Zandrowicz otrzymał 2 żółtą (nikt nie wie za co) i w konsekwencji czerwoną kartkę i do końca meczu płocczanie zmuszeni są grać w "10". Wykorzystali to goście strzelając honorowego gola. Grając w "10" w szeregach Stoczniowca wdał się niepotrzebny chaos, lecz od dawna wiadomo było, że 3 punkty zostaną w Płocku.

Cenne zwycięstwo odniesione nad groźnym rywalem przybliża drużynę Stoczniowca do upragnionego celu jakim jest powrót do Ligi Okręgowej. W chwili obecnej na 3 kolejki przed końcem płocczanie mają 3 punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem Wichrem Cieszewo, który jednak ma o jeden mecz rozegrany mniej.

W najbliższej kolejce Stoczniowiec ma "wolny termin" i otrzyma 3 punkty ze względu na wycofanie się Skrwy Brudzeń.

SKŁAD STOCZNIOWCA:

DAMIAN KIJEK - PIOTR OLENDEREK, ARKADIUSZ RACZKOWSKI, DARIUSZ SUTKOWSKI, ŁUKASZ WROŃSKI - PATRYK MAJCHRZAK (58' RAFAŁ MAZUROWSKI), BARTOSZ OBOJSKI, GRZEGORZ SZORTYKA, (65' MARCIN STACHOWICZ), KAMIL BOBYK - PAWEŁ ZANDROWICZ, KAMIL KOTKIEWICZ.