NA ŁADY NIE MA ...RADY
Dodane przez Bodzo dnia Maja 10 2009 08:37:14

To już piętnasty mecz z rzędu, kiedy żadnemu zespołowi nie udało się odebrać zawodnikom UKS Łady kompletu punktów. W ubiegłą sobotę, w decydującym o pozycji lidera spotkaniu, UKS pokonał w meczu wyjazdowym innego kandydata do Mistrzostwa - Drukarza Warszawa 1:0. Decydującego o zwycięstwie gola strzelił w końcowych sekundach pierwszej połowy Dominik Skorża, pewnie egzekwując podyktowaną "jedenastkę" za zagranie ręką w polu karnym przez zawodnika Drukarza. Emocje walki o awans udzieliły się przede wszystkim gospodarzom, którzy kończyli ten mecz w "dziewiątkę". Pierwszą czerwoną kartkę ujrzeli w 72 minucie (w konsekwencji dwóch żółtych), drugą w 90' za niesportowe zachowanie względem arbitra!

Niespodziewanie zakończyło się spotkanie w Południowej Grupie IV ligi. Celujący w awans zespół z Piaseczna przegrał przed własną publicznością z Piastem Piastów 2:3 mimo, że przez większą część spotkania prowadził. W 57 minucie padło wyrównanie - natomiast gol na wagę 3 punktów dla gości strzelono z rzutu karnego w 3 minucie doliczonego czasu gry.

W Grupie Północnej IV Ligi kolejne zwycięstwo odniosła siedlecka Pogoń i coraz pewniej zmierza po tytuł Mistrza i awans do III Ligi. Goniące ją Okęcie Warszawa tym razem uzyskało komplet punktów bez gry, otrzymując walkowera za mecz z wycofaną z rozgrywek Polonią II Warszawa. Jeszcze dziś ważny mecz dla układu tabeli zarówno w jej górnej jak i dolnej części. Korona Ostrołęka podejmować będzie Tęczę Płońsk. Obu zespołom trzy punkty są niemal niezbędne i tylko to jest częścią wspólną tej konfrontacji. Tęcza walczy o awans i może przesunąć się na pozycję wicelidera - Korona myśli o utrzymaniu i zwycięstwo pozwoli jej oddalić się od Kormorana Łąck już na 5 punktów. Zapowiada się więc bardzo interesujące widowisko.

Jeszcze dziś rozegrane zostaną spotkania w płockich ligach. Komplet pojedynków odbędzie się w Klasie "A" i Klasie "B, z których na czoło wysuwają się mecze: Skra II Drobin - Stoczniowiec Płock (Klasa A - niedziela godz. 11.00) i Relax Miszewo - Spójnia Mała Wieś (Klasa B - niedziela godz. 16.00).

_________________________

Na zdjęciu fragment meczu UKS Łady-Drukarz Warszawa 0:4, z 28 września 2008 roku. Była to jak dotychczas ostatnia porażka UKS-u w spotkaniach o ligowe punkty! Zdjęcie pochodzi ze strony www.ukslady.pl