Hit kolejki na remis
Dodane przez bramkarz dnia Kwietnia 05 2009 20:53:53

W najciekawszym meczu płockiej "A" Klasy Stoczniowiec Płock zmierzył się na własnym boisku z Deltą Miszewko Strzałkowskie. Mecz rozgrywany na sztucznym boisku Wisły Płock dostarczył wiele emocji. Nie ma się co dziwić: w końcu spotkały się dwie najlepsze obecnie drużyny "A" Klasy.
Pierwsza połowa to optyczna przewaga gości, którzy dosyć szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. A gospodarze starali się dotrzymać im kroku. Gol na 0:1 to dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał z główki, po którym Damian Kijek był bezradny. Podwyższenie rezultatu meczu to akcja prawą stroną boiska, minięcie obrońcy i "wyłożenie piłki do pustaka". Pomimo straty dwóch goli Stoczniowiec podniósł się jeszcze w I połowie. Paweł Zandrowicz został sfaulowany w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi etatowy strzelec karnych "Stoczni" - Piotr Olenderek. Jak na kapitana przystało Piotrek tchnął ducha w grę gospodarzy pewnie pokonując bramkarza Delty. Pomijając akcje zakończone bramkami obie drużyny stworzyły jeszcze po kilka ładnych i składnych akcji, które kończyły się zazwyczaj na dobrze interweniujących bramkarzach. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa meczu to już lepsza gra płocczan, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. A gracze Delty jakby opadli z sił. Prostopadłe piłki dogrywane do szybkich napastników były problemem dla obrońców gości. Upór, determinacja i wiara w umiejętności doprowadziły do przełomu w tym meczu. Stoczniowiec wyrównuje po strzale Pawła Zandrowicza, który wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem Delty. Pewny strzał i euforia radości na trybunach i na ławce rezerwowych "Stoczni". Po wyrównaniu gospodarze mięli jeszcze jedną "setkę" jednak Damian Kotkiewicz został zablokowany w ostatniej chwili, gdy biegł, wydawałoby się samotnie na bramkę Delty. Jednak, o dziwo wszystkich zebranych na meczu Damian został dogoniony w ostatniej chwili. Trudno. Mecz trwa dalej. A pod koniec meczu to goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak strzał z rzutu wolnego z 18 metrów był niecelny.

Po chwili sędzia pan Jarosław Bieńkowski kończy mecz kolejki. Mecz zacięty, stojący na dobrym poziomie.

Skład gospodarzy wyglądał następująco:

DAMIAN KIJEK - ŁUKASZ WROŃSKI (85' PIOTR NOGA), PIOTR OLENDEREK, DARIUSZ SUTKOWSKI, KAMIL KORYTKOWSKI - RAFAŁ MAZUROWSKI ( 61' PATRYK MAJCHRZAK - 70' ŁUKASZ ŁOMICKI), MARCIN STACHOWICZ, ARKADIUSZ RACZKOWSKI, KAMIL BOBYK ( 46' BARTOSZ OBOJSKI) - PAWEŁ ZANDROWICZ, DAMIAN KOTKIEWICZ.

Ponadto do dyspozycji trenera Arkadiusza Raczkowskiego byli jeszcze:

Marcin Flak, Konrad Kozłowski oraz Kamil Wojkowski.

Fotki z meczu dostępne na:

Kolejny mecz"Stocznia" rozegra na wyjeździe w Cieszewie z miejscowym Wichrem w Wielką Sobotę o godzinie 16.00. Zapraszamy.