WYSTARTOWAŁA PŁOCKA "A" KLASA
Dodane przez Bodzo dnia Marca 29 2009 14:22:58

W dniu dzisiejszym zainaugurowała rozgrywki wiosenne Płocka Klasa "A". Tradycyjnie, jak na inaugurację przystało nie obyło się bez niespodzianek, a zdecydowanie największą z nich jest remis 1:1 bezapelacyjnego lidera Delty Miszewko z dziewiątą w tabeli Polonią Radzanowo. Piłkarze z Radzanowa lubią remisować. Dzisiejszy podział punktów z Deltą, to już piąty w czternastu dotychczas rozegranych meczach. Dość nieoczekiwanie wysokiej porażki doznała, przed własną publicznością Lwówianka Lwówek - zespół, który nie lubi tracić punktów na własnym boisku. Tym razem okazało się, że goście z Rempina byli zdecydowanie lepsi wyjeżdżając z Lwówka z wynikiem 5:1 na swoją korzyść. Bardzo twardy i zacięty mecz rozegrano w Bodzanowie. Miejscowy Huragan pokonał Wisłę Sobowo 2:0. Na uwagę w tym pojedynku zasługuje wzorowa postawa trójki sędziowskiej; Skrocki, Kordulasiński, Grabowski, która udowodniła, że nawet trudne mecze można prowadzić niemal bezbłędnie. Mecz w Radzanowie - natomiast - miał swój niezapomniany klimat...

Lider tabeli Delta Miszewko mogła zakończyć ten mecz jeszcze bardziej niespodziewanie. Przez około ostanie pół godziny ekipa z Miszewka grała w osłabieniu w konsekwencji czerwonej kartki - jednak to gospodarzom nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa - na dodatek na pięć minut przed zakończeniem meczu zawodnik Polonii przestrzelił z "jedenastki" !

Nie mniej emocjonująco było w Słupi gdzie, goniący lidera, Stoczniowiec Płock prowadził już 2:0 z miejscową Polonią. W kilkanaście minut dał jednak odebrać sobie prowadzenie, a niesamowicie trudna do ogrania przed własną publicznością Pogoń zdołała wyrównać - Kulminacyjnym punktem spotkania okazała się ostatnia minuta, kiedy goście zdołali zapewnić sobie zwycięstwo ustalając wynik na 3:2 dla Stoczniowca.