TĘCZA PŁOŃSK UTRZYMAŁA POZYCJĘ LIDERA IV LIGI
Dodane przez Bodzo dnia Marca 15 2009 11:03:10

Po długiej zimowej przerwie wystartowały rozgrywki rewanżowej rundy. Jako pierwsi rozpoczęli zmagania piłkarze na drugoligowym froncie. Zainaugurowali nowy sezon również zawodnicy występujący w zespołach IV Ligi Mazowieckiej w grupach północnej i południowej. Tradycyjnie start nowego sezonu przyniósł kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Największą niespodzianką w grupie północnej IV Ligi Mazowieckiej był bezbramkowy remis wicelidera Pogoni w  Siedlcach z 14 w tabeli Podlasiem Sokołów Podlaski 0:0. Skorzystał na tym lider - Tęcza Płońsk, która mimo tego, że w inauguracyjnej kolejce pauzowała, utrzymała pierwsze miejsce w tabeli. W grupie południowej rozegrano 3 spotkania, w których niespodzianek raczej nie było. Strzelono za to aż 18 goli. Na uwagę zasługuje bardzo wysokie zwycięstwo Ursusa Warszawa w Mińsku Mazowieckim - aż 7:0.

Dziś rozegrane zostaną pozostałe 4 spotkania, z których najciekawiej zapowiada się pojedynek w Sobolewie. Miejscowy Zryw podejmować będzie, walczącą o fotel wicelidera Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Na froncie drugoligowym w grupie wschodniej przewodzące ligowej stawce zespoły wygrały swoje spotkania. KSZO pokonał Górnika Wieliczkę 1:0, a Start Otwock po ciężkim pojedynku w Olsztynie, wrócił do domu z kompletem punktów, zwyciężając OKS 2:1. Dziś o miano wicelidera walczy Kolejarz Stróże - a jego rywalem ósmy w tabeli Ruch Wysokie Mazowieckie.

Lider IV ligi grupy północnej - Tęcza Płońsk nie próżnowała - pauza w rozgrywkach ligowych wypełniona została meczem kontrolnym z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki. Lepsi okazali się wyżej notowani rywale, pokonując Tęczę 3:0. Gole dla zwycięzców wpadły w 30, 74 i 76 minucie. Dwa z nich były efektem skutecznie wykonanych "jedenastek".

Pauzujący również Kormoran Łąck zagra w niedzielę 15 marca z wiceliderem płockiej "okręgówki" - Amatorem Maszewo.

Aktualne tabele:   II Liga Wschodnia     IV Liga Północna    IV Liga Południowa