DOBRZE ŻE TO JUŻ KONIEC
Dodane przez bramkarz dnia Listopada 16 2008 16:06:51

W ostatniej kolejce płockiej A Klasy Stoczniowiec poniósł trzecia porażkę w rozgrywkach. Tym razem na wyjeździe z Kasztelanem Białe Błoto 3:1.
Mecz rozgrywano na boisku w Dziembakowie przy silnym wietrze. Gospodarze próbowali wykorzystać to przy stałych fragmentach gry, po których piłka zmieniała kierunek lotu i kilkakrotnie było blisko straty gola. Goście skutecznie zostali wybici z rytmu przez zespół Kasztelana, który aby nie dopuścić płocczan do swojej bramki wykopywał piłkę byle gdzie. Nieważne była dla nich gra w piłkę tylko jej wybijanie. Cel swój osiągnęli. Wygrali po golach z drugiej połowy meczu. Gole: pierwszy - po strzale z rzutu wolnego, drugi - po sytuacji sam na sam ( lob nad bramkarzem gości), trzeci - po ładnym strzale z około 11 metrów. Wynik meczu mógł być inny jednak przed pierwszym straconym golem to Stoczniowiec powinien objąć prowadzenie, a tuż po straconym golu powinien być remis.

Rozszerzona zawartość newsa

Gdy powinien być gol kontaktowy da "stoczni" po kilku minutach jest już 3:0. Przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy trener Raczkowski desygnuje do gry 3 napastnika, ale efektów nie było. Sytuacje, które mięli płocczanie powinno wykorzystywać się z zamkniętymi oczami. Wydawało się, że niemożliwością jest nie trafić w światło bramki z 6 metrów mając przed sobą tylko bramkarza. Podobnie: jak można było z 10 metrów uderzyć tak lekko, że obrońca wybija piłkę bez żadnego problemu 4 metry od bramki. W kilku innych sytuacjach bronił bramkarz gospodarzy lub piłka mijała bramkę. W końcówce meczu przy stanie 3:0 Stoczniowiec już całkowicie się odkrył nadziewając się na kontry. Jednak bardzo dobrze bronił Damian Kijek broniąc 3 razy w sytuacjach sam na sam oraz rzut wolny z 25 metrów. Gościom udało się zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą Bartosza Obojskiego, który pokonał golkeapera gospodarzy strzałem a 17 metrów. Było to dopiero w 93 minucie meczu.

Skład Stoczniowca wyglądał następująco:

DAMIAN KIJEK-PIOTR NOGA ( PATRYK MAJCHRZAK ), PIOTR OLENDEREK ( MATEUSZ PIOTROWSKI ), DARIUSZ SUTKOWSKI, KAMIL KORYTKOWSKI-KAMIL BOBYK, BARTOSZ OBOJSKI, MARCIN STACHOWICZ, ŁUKASZ ŁOMICKI ( ARKADIUSZ KRZEMIŃSKI )-PAWEŁ ZANDROWICZ, RAFAŁ MAZUROWSKI ( KAMIL WOJKOWSKI )

W składzie widoczny był brak Damiana Kotkiewicza, który "odpoczywał" w tym meczu po nadmiarze żółtych kartek.
Na koniec pozwoliłem sobie na małe podsumowanie.
Rundę jesienną sezonu 2008/09 Stoczniowiec Płock zakończył na 2 miejscu. Mimo kilku "wpadek" jest to dobra pozycja wyjściowa przed meczami wiosennymi.
-Płocczanie mało goli strzelali, ale też mało goli tracili.
-Bilans 6 goli na plusie (23-17) powinien być okazalszy, jednak stało się inaczej.
-Słaba skuteczność- więcej goli niż "stocznia" zdobyła Victoria Wykowo (24).
-Drużyna jest na 2 miejscu pod względem liczby straconych goli za Deltą.
-Damian Kotkiewicz i Paweł Zandrowicz są w czołówce strzelców A Klasy.
-W drużynie pokazało się kilku młodych zawodników - Damian Kijek, Kamil Korytkowski, Damian Kotkiewicz, Patryk Majchrzak, dla których jest to pierwszy sezon w Stoczniowcu.

O awans, moim zdaniem, liczą się już tylko 3 zespoły: Delta Miszewko Strzałkowskie, Stoczniowiec Płock oraz Wicher Cieszewo.
A teraz ODPOCZYNEK !!!, który na pewno przyda się wszystkim zespołom.