44 GOLE W KLASIE A
Dodane przez Bodzo dnia Października 26 2008 16:17:42

Piłkarze występujący na boiskach Klasy A zasypali wręcz kibiców golami - jakby w nagrodę za liczne odwiedziny stadionów, wykorzystujące przy okazji znakomitą październikową aurę. W siedmiu spotkaniach zdobyto 44 gole, co daje średnią 6,29 gola na mecz! Najwięcej - bo aż dwanaście strzelono w meczu kolejki, pomiędzy Deltą Miszewko i Czarnymi Rempin. Delta będąca faworytem spotkania prowadziła już w tym spotkaniu po 42 minutach 6:0. Pod koniec pierwszej części padł gol honorowy dla Czarnych. Widać tak zmobilizował gości, że w drugiej odsłonie doprowadzili już do wyniku 6:3. Niestety osłabieni czerwoną kartką, musieli uznać wyższość lidera, który dwukrotnie jeszcze pokonał bramkarza Czarnych i w efekcie Delta zwyciężyła 8:4. Jedenaście goli obejrzano natomiast w Cieszewie, gdzie miejscowy Wicher, ograł chylącą się chyba ku upadkowi Victorię Wykowo - 9:2.

Niespodziankę sprawiła słabo ostatnio spisująca się Polonia Radzanowo i po golach Mariusza Szczepaniaka i Dawida Cieszkowskiego, zremisowała w Dziembakowie z zajmującym trzecią pozycję Kasztelanem Białe Błoto 2:2.

Rzadko przegrywająca przed własną publicznością Wisła Sobowo, tym razem musiała skapitulować i oddać 3 punkty przybyszom z Drobina. Rezerwy Skry pokonali Wisłę przed jej własną - liczną - publicznością 2:1. Czująca się znakomicie na własnym terenie Lwówianka dziś okazała sie bezlitosna dla rezerw Amatora Maszewo, pokonując pewnie gości 5:2.

Zawiódł Huragan, który zagrał chyba najgorszy mecz w tym sezonie. Pogoń Słupia bez najmniejszych trudów poradziła sobie z zagubionymi na boisku piłkarzami Huraganu, ustawiając sobie mecz już w pierwszych 3 minutach (2:0 po dwóch strzałach głową). Zarówno Huragan jak i Pogoń nie wykorzystały w tym spotkaniu rzutów karnych. Z tym, że rzut karny dla piłkarzy z Bodzanowa mógł mieć kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku - przestrzelony przy stanie 0:2 na 35 minut przed końcem spotkania.

Płocka Klasa B zakończyła już jesienne zmagania.

Mistrzem Jesieni została ekipa z Ciółkowa, która dziś pewnie pokonała Peklimar Umienino 3:0.

Miłe wrażenie pozostawili po sobie zawodnicy Wisły Kępa Polska, którzy rundę jesienną mogą zaliczyć do udanych. Na zakończenie pokonali jeszcze niedawno czołowy zespół - Unię Czermno 2:1 (0:0) - gospodarze objęli prowadzenie po strzale Arkadiusza Szeligowskiego. Kiedy Unia wyrównała, na wysokości zadania stanął Maciej Kawecki strzelając gola dającego Wiśle trzy punkty. Ostatecznie zespół z Kępy Polskiej uplasował się na ósmej pozycji w tabeli.