KOLEJNE DEGRADACJE Z ORANGE EKSTRAKLASY
Dodane przez Bodzo dnia Styczeń 24 2008 23:29:44

Czwartkowe posiedzenie WD PZPN podjęło decyzję o kolejnej degradacji z Orange Ekstraklasy. Po chwili spokoju, znowu odezwały się działa odstrzeliwujące kolejne ekipy pierwszoligowców z szeregów OE.

 Po ostatnich decyzjach dotyczących degradacji Widzewa Łódź, które zapadły w środę - dziś przyszedł czas na Lubin. I tak zespół Zagłębia może czuć się bezpieczniej... Usunięcie z Ekstraklasy jest nieodwracalne (na razie), ale tylko do 2 ligi.

Widzew natomiast jest zagrożony o wiele bardziej...


Rozszerzona zawartość newsa

Sytuacja Widzewa Łódź jest o tyle bardziej skomplikowana, że w przypadku kiedy w końcowej klasyfikacji nie zajmie miejsca spadkowego, zniży się o jedną ligę niżej. W sytuacji, kiedy jednak końcowa lokatą będzie miejsce w strefie spadku - nastąpi degradacja aż o 2 ligi. Zarówno w pierwszej jak i drugiej sytuacji, zespołowi odjęte zostanie na starcie 6 punktów.

Zagłębie Lubin niezależnie od miejsca w tabeli, opuści Ekstraklasę, ale tylko o jedną ligę w dół. Kara punktowa ma być za to bardziej sroga. Zagłębie wystartuje bowiem od -10 punktów.

Zagłębie Lubin to juz ósmy klub ukarany podczas udowadniania udziału w aferze korupcyjnej. Siedem z nich zostało zdegradowanych. Pięć -  Arka Gdynia, Górnik Łęczna, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Lubin opuściło szeregi pierwszej ligi, natomiast dwa - Górnik Polkowice, KSZO Ostrowiec, pożegnało się z drugą.

Jako jedyny ukarany klub Podbeskidzie Bielsko-Biała występujące w 2 lidze, dostało jedynie - 6 pkt. i 50 tys. zł.

_________________________

źródło: gazeta.pl, sport.pl

więcej informacji na sport.pl