MNÓSTWO EMOCJI - ZERO BRAMEK
Dodane przez Bodzo dnia Października 05 2008 17:53:48

Mecz Kolejki w płockiej klasie "A", mimo że zakończony bezbramkowo, obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, mógł się podobać, a przede wszystkim zapewnił obserwatorom niesamowite przeżycia, niemal od pierwszego gwizdka Szymona Marciniaka, znakomicie prowadzącego to spotkanie, aż do ostatnich chwil. Ci, którzy śledzili sytuację na żywo w serwisie M-GOL, przekonali się sami, że mecz był naprawdę emocjonującym widowiskiem. Już w 6 minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości - Łukasz Matlęga - przez większą część spotkania gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, której nie potrafili wykorzystać. Mało tego - na kilka minut przed końcem, sami stracili jednego zawodnika. W konsekwencji drugiej żółtej kartki czerwony kartonik ujrzał Paweł Szer. Wyrównane osobowo składy dalej toczyły walkę o zwycięstwo, które wymknęło się gościom już w doliczonym czasie gry. Tomasz Marciniak stanął przed szansą zdobycia gola dającego Delcie 3 punkty - jednak jego strzał z rzutu karnego minimalnie ominął słupek maszewskiej bramki. W ten oto sposób Delta straciła w tym sezonie pierwsze ligowe punkty, pozostając jednak nadal, jedynym niepokonanym zespołem.

Poza pojedynkiem Huraganu Bodzanów ze Skrwą Brudzeń, gdzie zanotowano remis 2:2 - nie było niespodzianek. Zwyciężały zespoły wyżej notowane bądź te, które choćby teoretycznie były dziś faworytami. Huragan zawiódł po raz drugi z rzędu. Kibice spodziewali się gradu bramek - którego w tym dniu nie zanotowano. Wynik to skutek nie tyle słabej postawy Huraganu, co determinacji i woli walki gości, którzy przyjechali do Bodzanowa w niezbyt kompletnym składzie. Inna sprawa, że Huragan nie zagrał olśniewająco. Raziły przede wszystkim niedokładne podania, których w tym meczu było mnóstwo - zabrakło też szczęścia, gdyż w doliczonym czasie gry Marcin Chiba mógł dać Huraganowi upragnione 3 punkty - niestety nie trafił czysto głową w piłkę i ta trafiła w ręce, mocno przerażonego w tej sytuacji golkipera Skrwy Brudzeń.

Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy Wichru Cieszewo w Lwówku i rzeczywiście tak było, a wynik 4:1 dla Lwówianki, przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Lwówianka zachwyciła dziś skuteczności i wreszcie przełamała niemoc strzelecką, choć dziś nie miała zdecydowanego króla goli. Łupem bramkowym podzielili się Jaśpiński, Puternicki, Burdyka i Orlik.

W Płockiej B Klasie nieoczekiwanie przegrywa Unia Czermno, będąca faworytem meczu w Miszewie. Gospodarze okazują się jednak tym razem zespołem lepszym i odprawiają wicelidera 3:2 - 3 punkty pozostały w Miszewie, dzięki temu ULKS Ciółkowo, które wygrało swój pojedynek 5:1 w Cekanowie, umocniło się na pozycji lidera. Unia traci już do zespołu z Ciółkowa 4 punkty, choć nadal jest wiceliderem. Sytuacja w tej grupie jest bardzo interesująca, bowiem 8 w tabeli Wisłę Kępa Polska dzieli od Unii tylko 3 punkty.