MECZ KOLEJKI W GOSTYNINIE
Dodane przez Bodzo dnia Październik 03 2008 22:01:28

Po raz dziewiąty w sezonie 2008/09 na boiska wybiegną zespoły występujące w Płockiej Lidze Okręgowej. Jesienna aura - teoretycznie ma być sprzyjająca. Jednego możemy być pewni - w wielu sytuacjach będzie naprawdę gorąco, a inne będą mrozić krew w żyłach. W dwóch słowach - mnóstwo emocji. Na pierwszy plan IX kolejki LO zdecydowanie wysuwa się sobotni pojedynek pomiędzy Mazurem Gostynin i Kasztelanem Sierpc. Zagrają ze sobą zespoły z 3 i 5 miejsca w tabeli, z bardzo zbliżonym dorobkiem punktowym, z tym że Mazur ma jeszcze jeden mecz do rozegrania - przed nimi zaległe spotkanie z Amatorem Maszewo. Mazur przegrał ostatnie dwa spotkania, obydwa 0:1 - rywali miał jednak wymagających: Skrę Drobin i Błękitnych Gąbin, Kasztelan natomiast przegrał dwie kolejki temu w Staroźrebach 0:2 i rozgromił przed tygodniem Zorzę Szczawin 6:1. Obie drużyny mają więc za zadanie dołożyć do swoich zdobyczy w tym sezonie, komplet 3 punktów. Jakie będzie rozstrzygnięcie, okaże się już w sobotę około 15.00, a na śledzenie sytuacji na boisku zapraszamy do Serwisu M-GOL!, który przeprowadzi z tego pojedynku relację L!VE! - Również w sobotę o 13.00 Na Żywo z Bielska: Zryw - Amator Maszewo.


Rozszerzona zawartość newsa

Po raz dziewiąty w sezonie 2008/09 na boiska wybiegną zespoły występujące w Płockiej Lidze Okręgowej. Jesienna aura - teoretycznie ma być sprzyjająca. Jednego możemy być pewni - w wielu sytuacjach będzie naprawdę gorąco, a inne będą mrozić krew w żyłach. W dwóch słowach - mnóstwo emocji. Na pierwszy plan IX kolejki LO zdecydowanie wysuwa się sobotni pojedynek pomiędzy Mazurem Gostynin i Kasztelanem Sierpc. Zagrają ze sobą zespoły z 3 i 5 miejsca w tabeli, z bardzo zbliżonym dorobkiem punktowym, z tym że Mazur ma jeszcze jeden mecz do rozegrania - przed nimi zaległe spotkanie z Amatorem Maszewo. Mazur przegrał ostatnie dwa spotkania, obydwa 0:1 - rywali miła jednak wymagających: Skrę Drobin i Błękitnych Gąbin, Kasztelan natomiast przegrał dwie kolejki temu w Staroźrebach 0:2 i rozgromił przed tygodniem Zorzę Szczawin 6:1. Obie drużyny mają więc za zadanie dołożyć do swoich zdobyczy w tym sezonie, komplet 3 punktów. Jakie będzie rozstrzygnięcie, okaże się już w sobotę około 15.00, a na śledzenie sytuacji na boisku zapraszamy do Serwisu M-GOL!, który przeprowadzi z tego pojedynku relację L!VE!

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w łódzko-mazowieckiej grupie III Ligi. MKS Kutno zmierzy się z niepokonanym w tym sezonie Świtem Nowy Dwór, zajmującym 2 pozycję w tabeli. Świt gra w tym sezonie znakomicie na wyjeździe. w 5 rozegranych meczach 4 razy zwyciężał, a tylko raz zremisował. Jak informuje MKSonline zawodnicy i kibice są jednak dobrej myśli i wierzą w zwycięstwo nad byłym pierwszoligowcem z Nowego Dworu: "...Miejmy nadzieję, że jutro "Żółto-Niebiescy" wywalczą następne trzy punkty i przybliżą się do czołówki. ..."

Zupełnie innego zdania jest serwis kibiców Świtu Biało-Zieloni.pl: "...Po raz ostatni podopieczni Pali schodzili zwycięsko 13 września. W ostatnich dwóch meczach "biało-zieloni" złapali lekką zadyszkę. Mamy nadzieję, że w sobotę się odblokują i przywiozą upragnione trzy punkty do Nowego Dworu. ..." Świt rzeczywiście ma problem. W pojedynku w Kutnie nie zagra najskuteczniejszy strzelec z Nowego Dworu: Michał Kucharczyk - powołany do reprezentacji U-18 na konsultację.

 

W Grupie Północnej IV Ligi po raz pierwszy od wielu spotkań zagra przed własną publicznością Tęcza Płońsk. Płońszczanie rewelacyjnie spisywali się w spotkaniach wyjazdowych. Jak zainaugurują sezon na wyremontowanym obiekcie? Według nas Tęcza jest zdecydowanym faworytem, a Korona Ostrołęka podłamana ostatnią porażką u siebie z Kormoranem Łąck, raczej nie powinna sprawić Tęczy kłopotu.

Dużą szansę nawiązania do czołówki, która póki co jest bardzo rozbudowana, ma Hutnik Warszawa. W sobotę o godzinie 11.00 zmierzy się ze słabo spisującym się jesienią Huraganem Wołomin. Serwis internetowy "Hutnik Warszawa" zamieszcza zapowiedź meczu, słowami trenera Bogusława Oblewskiego:

"... - Chcemy podtrzymać naszą dobrą grę z Siedlec. Jesteśmy faworytem tego spotkania. Sądzę, że chłopcy się w końcu przełamią i przede wszystkim wygramy ten mecz. ...".

Przypomnijmy, ze Hutnik ograł w poprzedniej kolejce lidera - Pogoń i to na jej obiekcie w Siedlcach. Gratulacje!

II Grupa Warszawskiej Okręgówki, to przede wszystkim spotkanie w Jaktorowie, gdzie miejscowy Tur zagra z Orkanem Sochaczew. Orkan bardzo słabo rozpoczął ten sezon i z dorobkiem 7 punktów zajmuje 12 pozycję w tabeli. Tur nie jest jednak lepszy - zgromadził dopiero 6 oczek i plasuje się dokładnie o jedną pozycję niżej. W dwóch ostatnio rozegranych spotkaniach na boisku w Jaktorowie - dwukrotnie zwyciężał Tur 2:0 - po raz pierwszy w 2002 roku w Warszawskiej Lidze Okręgowej (później przyznano jednak walkowera Orkanowi, za udział nieuprawnionego zawodnika w Turze), - po raz drugi w 2007 roku w spotkaniu towarzyskim. Tym razem faworytem jest raczej Orkan, który powoli zaczyna łapać oddech w nowym środowisku warszawskiej okręgówki. Tur natomiast gra źle, przegrał ostatnie dwa mecze, w tym w poprzedniej kolejce w Głoskowie - pozwalając miejscowej Victorii na odniesienie pierwszego w tych rozgrywkach zwycięstwa.