Korona HiD Ostrołęka-Kormoran Łąck 1:3 (0:3)
Dodane przez zagloba dnia Września 28 2008 18:26:38

Dziś, w meczu o Mistrzostwo IV Ligi Grupa Północna z Koroną HID Ostrołęka, Kormoran odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo 1:3 (0:3).
Aż do 10-tej kolejki trzeba było czekać na pierwsze zwycięstwo i jest ono tym cenniejsze że odniesione na wyjeździe. W 1 połowie gospodarze nie zachwycali, być może nas zlekceważyli i nie stworzyli praktycznie sytuacji bramkowej, niemniej jednak także Kormoran zagrał bardzo dobrze. Walka na całym boisku, gra piłką, gra skrzydłami, wszystko to w naszym zespole funkcjonowało. Już w 15' Piotrek Szymański przedarł się lewą stroną i mimo że był naciskany przez dwóch obrońców, płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. W 20' Damian Józwiak gra prostopadłą piłkę i Michał Malinowski znalazł się na czystej pozycji, nie zmarnował okazji. Podobnie zachował się w 28' kiedy ponownie znalazł się oko w oko z bramkarzem, obsłużony idealnie przez Piotrka Szymańskiego ...

Wynikiem 0-3 zakończyła się 1 połowa. Po przerwie gospodarze wyraźnie wzięli się do roboty, zdecydowanie atakowali do końca spotkania, jednak ich wysiłki przyniosły skutek tylko w 58' kiedy zdobyli honorowego gola. Kormoran ograniczał się do rozbijania ataków i wyprowadzania kontr, a dwie z nich powinny zakończyć się bramkami. Bardzo duży wkład w grę obronną w 2 połowie wniósł debiutujący w IV Lidze nasz 16-letni bramkarz Michał Kłosiński, bardzo dobrze grał na przedpolu a w kilku sytuacjach zachował się jak profesor. Niemniej jednak cały zespół zasłużył na słowa uznania. Niestety spotkanie kończylśmy w 10-tkę, w 86' czerwień obejrzał Adam Szmit, który dał się sprowokować jednemu z gospodarzy. Ci jednak nie pozostali dłużni i w 88' siły się wyrównały, drugi żółty kartonik zobaczył pomocnik Korony. Arbiter doliczył 4' jednak nie przyniosły one zmiany rezultatu.
Martwi kontuzja Grześka Pawlikowskiego, który skręcił staw skokowy, mamy jednak nadzieję, że do następnego spotkania uraz wyleczy. Życzymy mu tego serdecznie.

Spotkanie prowadziła trójka sędziowska z Warszawy i nie możemy mieś do niej zastrzeżeń.