AMATOR GROMI RYWALI !
Dodane przez Bodzo dnia Sierpnia 24 2008 07:36:01

Sobotnie popołudnie przyniosło wiele piłkarskich emocji na poziomie wyższych lig. W niedzielę pozostało do rozegrania jeszcze tylko kilka spotkań oraz całe kolejki w płockich klasach "A" i "B". Z wczorajszych pojedynków najbardziej warto zatrzymać się na chwilę przy spotkaniu Amatora Maszewo i Unii Iłów. 23 sierpnia, o godzinie 17.00 naprzeciwko siebie stanęły ekipy, które jeszcze pół roku temu dzieliła różnica dwóch klas rozgrywkowych. Amator udokumentował, że nadal mimo występów na tym samym poziomie co rywal - piłkarsko - te dwie klasy różnicy są, niestety dla Unii, rzeczywistością.

Po 45' spotkania gospodarze prowadzili 7:0, pięć bramek strzelając już do 23 minuty. Na uwagę zasługuje znakomity występ Michała Muszyńskiego, zdobywcy dwóch goli, który jeszcze w poprzednim sezonie strzelał bramki dla rezerw Amatora, w "A" Klasie - 2 gole. Tym razem, to co zajęło mu poprzedni cały sezon - teraz wydarzyło się w ciągu zaledwie 3 minut (20 i 23' meczu). Również dwie bramki swoim sobotnim rywalom zaaplikował Piotr Erzijn (w sezonie 2007/08 zdobył 3 gole dla Startu Proboszczewice).

Znakomitą skutecznością popisał się Tomasz Sudomir - zdobywca klasycznego hat-tricka między 52' a 66' pojedynku czyli zaledwie w 14 minut!

Tym samym już trzech graczy Amatora Maszewo ma na swoim koncie po trzy trafienia i znajdują się oni w czołówce klasyfikacji strzelców płockiej Ligi Okręgowej, której na razie przewodzi Sławomir Gajewski (Skra Drobin) - 5 goli.

Po sobotniej (drugiej) kolejce rozgrywek ligowej stawce przewodzą zespoły, które w poprzednim sezonie występowały w północnej grupie MLS: Amator Maszewo, Błękitni Gąbin i Skra Drobin z kompletem 6 punktów. Amator i Błękitni nie stracili jeszcze gola. Tabelę zamyka natomiast beniaminek z Iłowa. Dziś jeszcze jedno spotkanie:

Skrwa Łukomie - Zorza Szczawin o godz. 15.00 - według Typerów, średni wynik na chwilę obecną to 2:2 - Nasz Typ - 1

Dziś również o pierwsze ligowe punkty walczyć będzie Kormoran Łąck. Zapraszamy do Łącka na pojedynek 3 kolejki IV Ligi Północnej:

Kormoran Łąck - Hutnik Warszawa godz. 17.00.