IV LIGA - NOWE TERMINARZE; MAZOWSZE PŁOCK W III LIDZE!
Dodane przez Bodzo dnia Sierpień 01 2008 14:53:08

W związku z podjętymi przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, prowadzący rozgrywki IV ligi mazowieckiej, uchwałami w sprawie nowego sezonu rozgrywkowego, w obu grupach IV ligi wystąpi po 17 zespołów. Warunkowe rozszerzenie obu grup wytłumaczono faktem, że kluby mają problemy z uzyskaniem licencji w wyższych ligach, trzeba więc znaleźć dodatkowe miejsca dla druzyn, które w wyższej lidze grać nie będą mogły. Żeby nie stwarzać sytuacji podobnych jak na najwyższym szczeblu, powiększa się te ligi. Nie powstanie w ten sposób zamieszanie z kolejnymi spadkami i zmianami terminarzy w niższych ligach. Nowe terminarze są już znane - do pobrania z działu "Download". W grupie północnej zagra dodatkowo Tęcza 34 Płońsk, a w grupie południowej Radomiak Radom. W efekcie tych zmian płockie Mazowsze zajęło miejsce Radomiaka w III lidze.

Pełne treści uchwał MZPN...


Rozszerzona zawartość newsa

W związku z podjętymi przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, prowadzący rozgrywki IV ligi mazowieckiej, uchwałami w sprawie nowego sezonu rozgrywkowego, w obu grupach IV ligi wystąpi po 17 zespołów. Warunkowe rozszerzenie obu grup wytłumaczono faktem, że kluby mają problemy z uzyskaniem licencji w wyższych ligach, trzeba więc znaleźć dodatkowe miejsca dla drużyn, które w wyższej lidze grać nie będą mogły. Żeby nie stwarzać sytuacji podobnych jak na najwyższym szczeblu, powiększa się te ligi. Nie powstanie w ten sposób zamieszanie z kolejnymi spadkami i zmianami terminarzy w niższych ligach. Nowe terminarze są już znane - do pobrania z działu "Download". W grupie północnej zagra dodatkowo Tęcza 34 Płońsk, a w grupie południowej Radomiak Radom. W efekcie tych zmian płockie Mazowsze zajęło miejsce Radomiaka w III lidze.

Pełne treści uchwał MZPN...

 

UCHWAŁA NR 15a/Z/2008
ZARZĄDU MAZOWIECKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
Z DNIA 31 LIPCA 2008 R.
Na podstawie § 9 pkt. 3 i § 29 Statutu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej postanawia się co następuje:

1. W związku z reorganizacją rozgrywek na szczeblu centralnym, problemami klubów z uzyskaniem licencji i wnioskami klubów:
- przejściowo na sezon 2008/2009 powiększa się skład IV ligi
do 17 zespołów w każdej grupie.

2. Zasady awansu i spadku w IV lidze pozostają bez zmian - zgodnie z § 20 pkt. 1 Regulaminu rozgrywek Mazowieckiego ZPN na sezon 2008/2009.

3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

____________________________________________________________________________________


UCHWAŁA NR 17a/Z/2008
ZARZĄDU MAZOWIECKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
Z DNIA 31 LIPCA 2008 R.

Na podstawie § 9 pkt 3 i § 29 Statutu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej postanawia się co następuje:


1. W związku z reorganizacją rozgrywek na szczeblu centralnym, problemami klubów z uzyskaniem licencji i powiększeniu grup IV ligi do 17 zespołów:

- przyznaje się miejsca w rozgrywkach IV ligi:

KS "TĘCZA 34" PŁOŃSK - grupa północna

RKS "RADOMIAK 1910" SA - grupa południowa

2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

________________________________

źródło informacji: Mazowiecki Związek Piłki Nożnej

W dziale Download do pobrania również nowy Regulamin Rozgrywek MZPN na sezon 2008/09 - Ci, którzy chcą jedynie poczytać mogą przejrzeć zawartość nowego regulaminu w dziale "Artykuły".