PUCHAR POLSKI - TRÓJKA GRA DALEJ
Dodane przez Admin dnia Sierpnia 13 2014 18:26:05
Nowa strona 1

Wtorkowe i środowe zmagania w Pucharze Polski wyłoniły uczestników 1/16 finału, którego mecze odbędą się 24 września. Bardzo pocieszający jest fakt, iż do kolejnych rozgrywek awansowały aż trzy mazowieckie ekipy, a mogło być ich jeszcze więcej, gdyby los w tej rundzie nie zetknął Radomiaka z Dolcanem Ząbki.
We wtorek - 12 sierpnia Znicz Pruszków pokonał 2:1 rywali z Niecieczy, natomiast w środę - 13 sierpnia, płocka Wisła ograła na wyjeździe Polonię Bytom 3:1, mimo prowadzenia gospodarzy od 31 minuty. Jak wspomniał serwis internetowy Wisły - ostatni raz bramkarz bytomskiej Polonii skapitulował w meczu z Nafciarzami w 1983 roku! Dodatkowe zatem brawa dla Marcina Krzywickiego, który w 36 minucie spotkania odczarował niezdobytą od ponad ćwierć wieku bramkę bytomian.
W konfrontacji derbowej Radomiak mino, że wyrównał stan spotkania w doliczonym czasie gry, przegrał ostatecznie z Dolcanem Ząbki 1:2.
W kolejnej rundzie zobaczymy więc trzy mazowieckie zespoły, które wywalczyły awans oraz piłkarzy warszawskiej Legii, gdyż na tym etapie rozgrywek dołączają już zespoły ekstraklasy.

Znicz Pruszków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:0)