Kormoran Łąck - Astra Zduny 3:1 (2:1)
Dodane przez zagloba dnia Lipca 19 2008 19:49:01

W drugim sparingu tego lata Kormoran pokonał dziś Astrę Zduny 3-1 (2-1).
Już w pierwszym kwadransie oba zespoły stworzyły kilka sytuacji bramkowych, więc spotkanie zapowiadało się ciekawie. M.in. w 14' Grzesiek Pawlikowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Pierwsi gola zdobyli goście, w 18' trafił do siatki Adrian Legencki, po niezdecydowanej interwencji naszych środkowych obrońców, którzy nieco zaspali z wybiciem piłki.

W 23' pojedynek z bramkarzem gości przegrywa Michał Malinowski. W 24' dla odmiany Łukasz Szczepkowski wygrywa pojedynek z napastnikiem gości. Astra prowadziła do 28' kiedy to pięknym strzałem w okienko z ok. 20m popisał się Marcin Szymański i zrobiło się 1-1. Nim goście zdołali się otrząsnąć po stracie gola, było już 2-1 dla miejscowych, z prawej strony Darek Kaźmierczak dograł piłkę do Piotrka Rogozińskiego, a ten pokonał bramkarza gości. O ile w 1 połowie Kormoran grał najbardziej ogranym systemem 1-4-4-2, to po przerwie trener Figurski zarządził ustawienie 1-4-5-1. Weszli zmiennicy. To spowodowało nieco zamieszania w szeregach Łącczan, ale z każdą upływającą minutą było coraz lepiej. Jednak mimo wielu okazji gospodarze nie mogli umieścić piłki po raz kolejny w bramce gości. Swoje szanse zaprzepaścili kolejno: Dawid Jakowski, Piotr Rogoziński, Piotr Szymański, Czarek Gołębiewski. Wreszcie w 85' w polu karnym rywali nieprzepisowo był zatrzymywany Czarek Gołębiewski. Sędzia wskazał "wapno", a wykorzystał 11-tkę Dawid Jakowski, ustalając wynik meczu na 3-1.

Spotkanie sędziowali: Jacek Kikolski oraz Artur Karpiński i Marcin Kowalski.

Składy:

Astra Zduny:

Łukasz Koza, Karol Błaszczyk, Mariusz Ochmański, Piotr Zrazek, Kamil Owczarek, Dominik Wiśniewski, Rafał Chudy, Daniel Pietrzak, Przemysław Grzegort, Wojciech Masłowski, Adrian Legencki

oraz: Szymon Pietrzak, Wiktor Surma, Paweł Jankowski, Piotr Skoneczny, Michał Dylik, Konrad Wolski, Andrzej Węgierek.

Przepraszamy za ewentualne przekręcenie nazwisk gości wynikające z odręcznego pisma w protokole meczowym.